Tehlikeli Madde Taşıyan Araçların Teknik Muayenelerin Yapıldığı Bakanlığımız Tarafından Yetkilendirilen Muayene Merkezleriyle Yapılan Toplantı

Başlangıç. 08 Ağustos 2019
Bitiş. 09 Ağustos 2019
Bakanlığımız tarafından yayımlanan Tehlikeli Madde Taşıyan Araç ve Üst Yapıların Teknik Muayeneleri Hakkında Yönetmelik kapsamında ilgili şartları sağladığı tespit edilen ve Muayene Merkezi İşletme Yetki Belgesi düzenlenen işletmelerde yapılan iş ve işlemlerin Uluslararası Anlaşma ve Sözleşmeler ile Bakanlığımız mevzuat ve talimatları kapsamında doğru, sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılmasını temin açısından 08.08.2019 tarihinde Ankara’da bulunan Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul Salonunda bir toplantı tertip edilmiştir.

Toplantıya Bakanlığımızdan Teknik Muayene ve Denetim Dairesi Başkanı Sn. Kadir ERKAN, Teknik Muayene ve Denetim Dairesi Şube Müdürü Niyazi ÜNSAL, Uzman Yardımcısı Mehmet AKBAŞ, Makine Mühendisi Kenan AKTAŞ, VHKİ Bülent YILMAZ; Türk Standartları Enstitüsü’nden TSE Genel Sekreter Teknik Yardımcısı İlhami AKTÜRK, Uzman Yardımcısı Duygu GÜN, Şenol PARLAK, Necmi ERGÜCÜ, Zümer Köksal ALTINTAŞ katılım sağlamıştır.  Bakanlığımız tarafından yetkilendirilen Muayene Merkezlerinden ise 36 adet firma yetkilisi toplantıya iştirak etmiştir.

Toplantıda Daire Başkanı Sn. Kadir ERKAN, TSE Genel Sekreter Teknik Yardımcısı İlhami AKTÜRK, TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Duygu GÜN sunum ve konuşma yapmıştır.

Toplantıda Bakanlığımız tarafından yetkilendirilen Muayene Merkezlerinin sorunlarının dinlenmesi, uygulama birlikteliği açısından dikkat etmeleri gereken hususlar, Bakanlığımız tarafından Muayene Merkezlerinde yapılması gerekli olan yıllık denetimlerde nelere dikkat etmeleri gerektiği hususunda özlü bilgiler verilmiştir. Ayrıca Muayene Merkezi yetkililerinin soru ve görüşleri alınmıştır.

Tehlikeli Madde taşıyan araç ve üst yapılarının muayenelerinin yapıldığı Muayene Merkezleri yetkilileri ile faydalı bir görüş alışverişi içerisinde bulunulmuş, benzeri toplantıların her sene yapılması karara bağlanmıştır. 

Fotoğraflar